Kontrast – Karolína Šulcová

Srdečně Vás zvu na výstavu.

Karolína Šulcová

12. 5. 2018 – 8. 6. 2018
OPENING: 12. 5. od 18:00

odkaz na událost

Kontrast v Galerii Zbraslav

Od 12. května do 8. června proběhne ve zbraslavské galerii výstava obrazů Karolíny Šulcové. Tématem události je kontrast, na který se autorka ve své aktuální tvorbě soustředí. Svá díla kontrastu odevzdává, malba v nich rezonuje s kresbou, realističnost s abstrakcí nebo jistota s nahodilostí. S těmito protiklady nejlépe nakládá, buď na velice čistě namalovaných větších formátech, nebo v četných souborech kreseb, přičemž na výstavě ukazuje obě tyto polohy.

Kontrast v malbě si pozornost zaslouží, protože patří pro malíře k velmi oblíbeným výrazovým prostředkům. Užívají ho především proto, protože s jeho pomocí dokáží dílo mnohdy oživit. Takové oživení bývá obvykle v podobě hádanky, protože diváka sice obraz napoprvé zaujme, ale neprozradí mu, jakým způsobem. To v něm divák musí teprve objevit.

Paralelně se zbraslavskou výstavou Karolína Šulcová prezentuje svá díla i na výstavě Komín v brněnské galerii Industra, neboť jde o prezentaci studentů z ateliéru Roberta Šalandy na pražské Akademii výtvarných umění, kam byla v minulém roce přijata. Letos ovšem
vystavovala i v rámci výstavy FOCUS v galerii Litera nebo v proslulém Jazz Club Reduta. Má za sebou rovněž kolektivní výstavu ATRIBUT (2017) v galerii HYB4, účast na letošním i loňskem ročníku veletrhu Art Prague, a nakonec stojí za zmínění i starší výstava In – ti – MY – ta z roku 2016, která se uskutečnila v Galerii Na Prádle, jež sídlí na půdě bývalého Osvobozeneckého divadla.

Galerie Zbraslav – U Malé řeky 3, Praha 5, Zbraslav