Lenka Falušiová

Nejnovější aktivity:

Stříbrné vody stékají po stupních lesa…, Galerie Caesar, Olomouc, 2023
Nepatrné světy, Rabasova galerie, Rakovník – 2023
Prostory, Studio G21, Olomouc – 2022
Art Prague 2022, Jan Čejka Gallery, Praha – 2022

Kresby:

Grafiky velké:

Grafiky malé:

V případě zájmu o tvorbu autorky mě prosím kontaktujte na: gallery@jancejka.com.

O autorce:

Lenka Falušiová v podstatě žije v horách. Narodila se v nich, vyrostla v nich a pravidelně se do nich vrací. Konkrétně jde v jejím případě o Jeseníky, přičemž do nich mizí na celé týdny a má prochozené všechny tamní cesty necesty. Její díla z tohoto soužití s lesy a horským prostředím jednoznačně vychází. Nejde o „pohlednice“ na divočinu, ale spíše o různorodá zátiší z této divočiny, přičemž jsou naplněny mystickou atmosférou a příběhy. Lenka je komponuje na papír a plátno po paměti a promítá do nich všechny ty významy, jimiž člověk spjatý s horami svou okolní krajinu vnímá.

Lenka Falušiová vystavuje od roku 2013 a absolvovala již přes 70 výstav. Je také členkou ve sdružení českých grafiků Hollar a pravidelně s nimi vystavuje. Stalo se tak např. v rámci výstavy Hollar dnes v Obecním domě (2017). Účastní se také pravidelně festivalu Grafika roku, kde v roce 2015 vyhrála hlavní cenu ve studentské kategorii nebo opakovaně prezentuje díla na výstavách v galerii Klatovy-Klenová, kde je zastoupena i ve sbírce. Další její díla najdeme např. ve sbírkách Městské knihovny v Praze, Východočeské galerie v Pardubicích a těch soukromých z České republiky, Slovenska, Švýcarska a Španělska. Nadále vystavovala např. na Die Landschaft s podtitulem Des Böhmerwalds v českém centru v Mnichově (2017), v rámci Formes et Paysages v galerii L&C Tirelli ve švýcarském Vevey (2020) nebo v pražském centru umění DOX při příležitosti výstavy Vanitas.

V letech 2012 až 2017 studovala Lenka Falušiová na pražské Akademii výtvarných umění, přičemž prošla školou prof. Jiřího Lindovského (2012-2016) a školou doc. Dalibora Smutného (2017), u kterého úspěšně oddiplomovala.


e-mail: gallery@jancejka.com
tel. č.: +420 722 945 715

Zdeněk Daněk, Pavel Dušek, Lenka Falušiová, Igor Grimmich, Andrej Haršány, Eva Hérová, Tomáš Honz, Vojtěch Hrubant, Peter Kollár, Matěj Lipavský, Barbora Masaříková, Jakub Sýkora, Eva Vápenková, Barbora Vovsová, Alena Vršanská, Tomáš Žemla