O galerii

Galerie zastupuje vybrané české a slovenské autory spjaté s krajinou. Téma ale uchopuje široce, a tak jsou pod galerií umělci, kteří z krajiny bytostně vychází i když se věnují např. abstrakci či street artu. Galerie cílí na mladou a střední generaci, na malíře, grafiky a sochaře. Reprezentuje jak autory, které dnes už neodmyslitelně patří k současné umělecké scéně, tak jména stojící za objevení třeba díky jejich originálnímu tvůrčímu přístupu. Za zastoupením jednotlivých autorů stojí roky sledování. S mnohými zastoupenými autory galerie udržuje již mnohaleté přátelství.

Galerie je zároveň originálně pojatý prostor, situován od roku 2018 v kulturním kampusu FF UK v centru Prahy. V areálu kromě galerijních aktivit lze najít řadu dalších příležitostí, ať už jde o rozmanité workshopy, přednášky, koncerty nebo navštívení tamní kavárny. Z důvodu zasazení do akademického prostředí je pro galerii stěžejní dialog. Galerie má tak charakter pokoje, kde se nad uměním setkávají studenti, mladí tvůrci a široká veřejnost společně s etablovanými umělci, teoretiky a sběrateli. Součástí galerie jsou stáže a pravidelný výstavní program. Galerie zároveň disponuje skromným depozitářem, kterým lze během okamžiku galerii vyplnit. Galerie poté funguje jako salón dokumentující vlivy a přístupy v současném výtvarném umění.


e-mail: gallery@jancejka.com
tel. č.: +420 722 945 715

Zdeněk DaněkPavel DušekLenka FalušiováIgor GrimmichAndrej HaršányEva HérováTomáš HonzVojtěch HrubantPeter KollárMatěj LipavskýBarbora MasaříkováJakub SýkoraEva VápenkováBarbora VovsováAlena Vršanská, Tomáš Žemla