Stáže

V rámci provozu galerie poskytuji stáže. Mým cílem je pokusit se přiblížit stážistům svět umění, co se v něm odehrává a jak co funguje.

Stáž se skládá z praktické a teoretické části, které se mezi sebou jednou týdně střídají. V rámci praktické části vždy dostanete za úkol navštívit nějaká místa / něco si vyhledat / pokusit se něco napsat / něco vytvořit… Zkrátka vyzkoušet si různé činnosti a obeznámit se s různými kouty uměleckého prostředí. Teoretická část je pak o vymýšlení otázek vždy na nějaké téma. Jednou je to třeba 7 (klidně více ale ne méně) otázek k vernisáži, jindy k instalaci nebo třeba k prodejům… Otázky pak slouží k tomu, že o daném tématu začnete mnohdy uvažovat komplexněji, a také dané téma můžeme díky nim následně více dopodrobna probrat.  

Stáž je individuální, časově flexibilní a trvá obvykle 3 měsíce.  Po stáži vydávám shrnutí jejího absolvování. Stáž není nijak honorována.

Pro zájem, nebo více informací o stáži mě prosím kontaktujte.


e-mail: gallery@jancejka.com
tel. č.: +420 722 945 715

Pavel Dušek, Lenka Falušiová, Igor Grimmich, Eva Hérová, Tomáš Honz, Vojtěch Hrubant, Matěj Lipavský, Peter Kollár, Barbora Masaříková, Eva Vápenková, Alena Vršanská, Tomáš Žemla