Gallery Weekend Prague s Filipem Kazdou

Srdečně Vás zvu na setkání a workshop s autorem probíhající výstavy. Obě akce se uskuteční v rámci festivalu Gallery Weekend Prague.

Filip Kazda

Galerie bude otevřena výjimečně i o víkendu, konkrétně od 14:00 – 18:00.

27.  4. – 29. 4. Filip Kazda – výstava jednoho díla: Během festivalu je možné si v galerii prohlédnout vystavený triptych „Otec, Matka, Syn“ výtvarníka Filipa Kazdy.

27. 4. 16:00 – 18:00: Tvořte vším, třeba razítkem – Workshop pro děti s Filipem Kazdou: V pátek můžete přijít do galerie s dětmi a od Filipa se naučit tvořit obrazy originální razítkovou technikou. Nutná rezervace předem na gallery@jancejka.com.

27. 4. od 18:00 Setkání s výtvarníkem Filipem Kazdou: V pátek se také uskuteční diskuze s vystavujícím. Zhruba hodinové setkání bude probíhat v komorní atmosféře s drobným pohoštěním.

odkaz na událost

O autorovi:

Filip Kazda (*1978) je výtvarníkem v pravém smyslu slova, protože v jeho díle najdeme nejen kresby a malby, ale také sochy, objekty, readymade nebo nejrůznější prostorové realizace. Tato rozsáhlá tvůrčí paleta přitom spočívá v podobně rozmanitém a kreativním vzdělání, které před tím absolvoval.

Volné ateliérové tvorbě totiž předcházelo studium truhlářství, stavebnictví, a také obor ražené medaile a mince na Střední uměleckoprůmyslové škole a Vyšší odborné škole v Jablonci nad Nisou, kterou úspěšně zakončil absolutoriem v roce 2005. Poté osm let působil jako arteterapeut v PN Bohnice.

Mezi jeho největší úspěchy patří výstava Velvet Revolution na zámku Duchcov, výstava v městské galerii MY v Jablonci nad Nisou a dlouhodobá expozice v pražské Bokovce. Stojí také za původním návrhem rekonstrukce kavárny NOD Roxy, za realizací interiéru Orange Baru v Haštalské ulici nebo nástropními malbami klubu 2Patro, kde rovněž vystavoval.

Aktuálně se kromě své volné tvorby věnuje Kampusu Hybernská, kde vede ateliér a galerii HYB4 a částečně stojí i za postupnou vizuální proměnnou celého areálu.

Galerie Jan Čejka, Hybernská 4, Praha 1