Igor Grimmich

Nejnovější aktivity:

Karel se necítí dobře, Galerie ve věži, Planá u Mariánských Lázní – 2021
Art Prague, expozice Jan Čejka Gallery, Praha – 2020
Potomek dvou druhů, Jan Čejka Gallery, Praha – 2020
Malba III, Galerie Milénium a Galerie Vltavín, Praha – 2019

V případě zájmu o tvorbu autora mě prosím kontaktujte na: gallery@jancejka.com.

O autorovi:

Igor Grimmich (*1979) je malířem zejména urbanistických snových měst. Nedílnou součástí jeho malby jsou kresebné a geometrické prvky, kterými do obrazů dodává řád a hloubku, a také UV barvy, jež umožňují města „rozsvítit“. Vznikají tak celé městské čtvrti až s (anti)utopistickým charakterem, které pohlcují diváka vlastním životem a rozlohou. Igor Grimmich u svého urbanistického plánování vychází z části ze známých městských prvků české či německé architektury druhé poloviny 20. století. Obrazy tak zaznamenávají i veřejně známá místa, ať je to pražský metronom, bývalá konečná tramvají u Internacionalu v Dejvicích nebo specifické rozložení panelákových domů ve Stodůlkách.

Igor Grimmich je na výstavní scéně od roku 2003, přičemž má za sebou přes 70 výstav. Sólově vystavoval několikrát v pražské galerii Vltavín nebo v ostravské galerii Beseda. Za sebou má také např. výstavu ZOO v pražské Galerii Peron (2011 – 2012) nebo Když někdo někde je, tak není někde jinde v kutnohorské galerii F. Jeneweina. (2010).  Z kolektivních výstav pak nechyběl např. na: Černočerná žluč v pražské Trafačce (2013), TRANSFER v Domě pánů z Kunštátu v Brně (2009) nebo Fenomén automobil v pražské galerii Millenium (2008). Dalších akcí se účastnil i v zahraničí od Londýna přes Drážďany a Mnichov po Regensburg. Stal se vítězem soutěže Europol’s art competition v kategorii malby (2010) a je zastoupený v tuzemských i zahraničních soukromých sbírkách.

Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru prof. Michaela Rittsteina (2002 – 2008).


e-mail: gallery@jancejka.com
tel. č.: +420 722 945 715

Pavel Dušek, Lenka Falušiová, Igor Grimmich, Eva Hérová, Tomáš Honz, Vojtěch Hrubant, Matěj Lipavský, Peter Kollár, Barbora Masaříková, Eva Vápenková, Alena Vršanská, Tomáš Žemla