Autorské setkání s Tomášem Skálou

Srdečně Vás zvu na setkání s umělcem Tomášem Skálou, které se uskuteční v galerii v rámci jeho výstavy Odbarvený průvodce.

Tomáš Skála

6. 3. 2020 od 19 hodin

odkaz na událost

O autorovi

Tomáš Skála (*1987) je malířem, kreslířem, sochařem, grafikem, experimentujícím samoukem, a také zdařilým vypravěčem. Jeho díla jsou plná vizuálních příběhů, které jsou líčeny bohatostí psaného textu. Jsou to příběhy mnoha alegorií a historických momentů. Tomáš je tu průvodcem. Provádí nás od žánru k žánru a otevírá nejedny dveře vlastního imaginativního světa. Jaký je to svět? Někdy je čistě fantazijní, jindy vzpomíná, a pak také věští, to když díla nesou znaky sci-fi. Každopádně je to svět odbarvený – upřimný a skromný, jako je Tomáš sám a jeho technika.

Tomáš Skála vystavuje poměrně ojediněle. Nicméně má za sebou např. výstavu Ministerstvo vnitra v pražském studiu PRÁM (s Vojtěchem Kissem, 2017), který spoluzaložil, kolektivní výstavu Masa v pražské The Chemistry Gallery (2015), dvě výstavy v ještě staré Trafo Gallery – Prolínání (s Antonínem F. Skálou, 2012) a Lov (kolektivní, 2013) či účast na festivalu Sculpture Now v Nosticově paláci (2012). Samostatně se pak představil v rámci výstav: Shell v pražské Galerii Vzájemnost (2015), Troud berana v pražské Karton Gallery (2014) a Foxy Thriller v Kaffistofa Gallery v Reykjavíku na Islandu (2011). Stojí rovněž za několika sochařskými veřejnými realizacemi. Dvě najdeme ve Voďnanech a třetí v Dolních Břežanech a zároveň je autorem trofejí filmového festivalu Jeden svět z roku 2018.

Tomáš Skála vystudoval pražskou Akademii výtvarných umění, kde navštěvoval školu Jaroslava Róny (2007-2013) a v roce 2011 absolvoval stáž na Islandské Akademii umění (Listahaskoli Íslands) v Reykjavíku.

Galerie Jan Čejka, Hybernská 4, Praha 1