Petr Hampl – Komnata

Srdečně Vás zvu na výstavu.

Petr Hampl – Komnata

26.6. 2019 – 17. 7. 2019
ZAHÁJENÍ: 26. 6. od 19:00

odkaz na událost

O autorovi

Petr Hampl (*1975) je malířem a restaurátorem, kterému je kromě fotorealistické malby ještě blízká mozaika, ikonopis, sgrafito nebo např. freska. V obrazech se soustředí především na věrohodnost námětu, přičemž k jeho popisu nejčastěji volí fotorealistickou malbu. Za náměty si Petr vybírá většinou obyčejné předměty, ba dokonce i někdy jen určité fragmenty, které skrze malbu ukazuje v novém vzezření. Zároveň to jsou ale vše objekty, které hrály či hrají určitou roli v jeho životě, a tak je uzavírá do tematických celků, ať už se jedná o téma superhrdinů, mapující hračky pro jeho vlastní děti nebo křesťanských symbolů, odkazující na jeho víru a časté pracovní prostředí.


Petr Hampl se poslední dobou věnuje zejména mozaikářským a restaurátorským realizacím, nicméně paralelně vystavuje zejména se svojí ženou Petrou Hamplovou. Mají za sebou třeba sérii výstav Inner, která probíhala např. jak v Galerii U Prstenu (Inner Glow, 2018) tak v Galerii Dolmen (Inner Flow, 2017). Velmi aktivní je také Petr Hampl v rámci své městské části Praha-Zbraslav, kde pravidelně vystavuje v tamní galerii. V minulosti pak vystavoval zejména v rámci kolektivu, ať už šlo o výstavu Definice krásy spolku S. V. U. Mánes (2009), New v Galerii XXL v Lounech (2004) nebo Hyperrealismus v Západočeské Galerii v Plzni (2003).


Petr Hampl nejdříve vystudoval školu restaurování a konzervačních technik v Litomyšli, obor restaurování a konzervace nástěnných maleb (1994-1997) a pak Vysokou školu Uměleckoprůmyslovou v Praze, kde se realizoval v malířském ateliéru Pavla Nešlehy (1998-2004). V rámci let na UMPRUM navíc absolvoval několik zahraničních studijních pobytů, a to v Anglii (2000), Francii (2002) a Rumunsku (2003).

Galerie Jan Čejka, Hybernská 4, Praha 1