Beseda se sochařem Vojtěchem Míčou

Srdečně Vás zvu na setkání se sochařem Vojtěchem Míčou, které se v galerii uskuteční v rámci jeho výstavy.

Vojtěch Míča

4. 6. 2018 od 19 hodin

odkaz na událost

O autorovi

Vojtěch Míča (*1966) je přes 25 let spojován především s ateliérem sochařství II na pražské Akademii výtvarných umění. Byl žákem a asistentem Huga Demartiniho a asistentem Jindřicha Zeithammela. Od roku 2015 zastává na AVU pozici vedoucího pedagoga v ateliéru figurálního sochařství a medaile. Ovlivnil již celou generaci sochařů a společně s I. Mladičovou a M. Immrovou stál za vydáním katalogu mapující vývoj ateliéru od sametové revoluce doposud (2018).

Ve své tvorbě důvěřuje převážně skromným materiálům – beton, ocel, přírodní kámen či dřevo – a s jejich pomocí vyjadřuje mnohdy skrytou krásu tvarů a textur světa kolem nás. Vyhýbá se přehnanému experimentování a ilustrativnosti a zastává názor, že by socha měla působit bez potřeby externích informací. Snaží se objevovat nové formy sochařství a při instalaci soch do prostředí zohledňuje jejich okolí, protože socha by si neměla uzurpovat pozornost na úkor toho, co ji obklopuje.

Vojtěch Míča aktivně vystavuje od roku 1989 a za svoji tvorbu získal několik ocenění. Jeho sochy najdeme v soukromých sbírkách a ve veřejném prostoru v USA, Austrálii, Rakousku nebo Německu.

Galerie Jan Čejka, Hybernská 4, Praha 1