Tomáš Honz

Výběr z CV:

2009 – 2015 – Akademie výtvarných umění v Praze, ateliér malířství III / škola prof. Michaela Rittsteina, ateliér malířství IV / škola prof. Zdeňka Berana, ateliér grafiky I / škola prof. Jiřího Lindovského
2017 – Mýty ze starého světa, Galerie Via Art, Praha, ČR
2017 – In a Landscape, Dům umění města Brna, Brno, ČR
2014 – Utajené země, Galerie Art, Chrudim, ČR

poptat cenu

 

Tomáš Honz (*1989) oddiplomoval v malířském ateliéru prof. Michaela Rittsteina na pražské AVU, přičemž má za sebou také stáž na Taiwanu, kde se učil především pověstné asijské trpělivosti, disciplíně a kaligrafickému umění. Charakterizuje ho schopnost skloubit tradiční malbu z konce 19. století se současnými tématy a moderními technologiemi. Skici a plenéry vzniklé během Tomášových cest po světě často nesou tamní kulturní prvky a jsou jasně stylově zabarveny. Prolíná se v nich zejména kaligrafie s impresionismem a lze je popsat jako citlivé a řemeslně dokonale namalované krajiny s tichou, tajemnou a napjatou atmosférou.

poptat cenu

 

Ateliérové obrazy Tomáše Honze, které jsou prezentované výše, vznikají na základě desítek plenérů, skic a fotografií určitého místa, jež během svých cest navštívil. Z těchto podkladů Tomáš Honz čerpá zejména tamní regionální prvky a mystickou atmosféru, která mu utkvěla v paměti. Představu pak transformuje do originálně pojatého fiktivního světa, přičemž si ho nejdříve navrhne v digitálních programech. Až pak námět znovu podmíní procesu malby, a dá za vznik velkoformátovému fantazijnímu obrazu, který si nese tajemnost a tamní charakter původních námětů.

 


 

e-mail: gallery@jancejka.com
tel. č.: +420 722 945 715