O projektu

Galerie:

Jan Čejka Gallery je originálně pojatý prostor, který je situován v kulturním kampusu FF UK v centru Prahy. Návštěvu galerie lze tak spojit s mnohými jinými akcemi, ať už jde o promítání filmů,  přednášky, koncerty nebo návštívení místní kavárny. Z důvodu zasazení do akademického prostředí má galerie ambici stmelovat výrazné talenty, studentskou komunitu a veřejnost s již etablovanými umělci, teoretiky a sběrateli. Každý měsíc tak v rámci galerie probíhají stáže a několik akcí, přičemž tou páteřní je pokaždé výstava. Při výběru vystavovaných děl je kladen důraz na jejich jedinečnost a kvalitu. Odhalují se exkluzivně až na vernisáži, a to včetně podrobné dokumentace, která bohatě rozvíjí recipientovo vnímání. Galerie se orientuje především na malbu, zejména na její technické parametry, sílu prožitku a příběh. Aby každý dosáhl svých představ, galerie disponuje sice skromným, ale pestrým depozitářem a pohodlným zázemím v atmosféře domova, ze kterého se Vám nebude chtít odejít.

Jan Čejka:

Ve svých dvaadvaceti letech jsem pravděpodobně nejmladším galeristou v ČR. Studuji estetiku na FF UK a v rámci oboru mě zajímají především informace o interpretaci uměleckých děl a co ji ovlivňuje. Již několik let se věnuji pořádání výstav a druhým rokem provozuji vlastní galerii. Snažím se být komunikativním a otevřeným galeristou, který „jen nesedí za stolem a nečte si knížku”. K mým největším úspěchům patří: Podílení se na 16. a 17. ročníku Art Prague nejen se svojí galerií, ale i jako člen Managementu, pořádání cyklu přednášek v kavárně Nové galerie, spolupráce s Galerií Zbraslav a kolektivní výstavy ATRIBUT v galerii HYB4 nebo FOCUS v Galerii LITERA.


 

e-mail: gallery@jancejka.com
tel. č.: +420 722 945 715

Barbora Masaříková, Igor Grimmich, Ivana Mrázková, Jakub SýkoraKarolína Šulcová, Kateřina Čápová, Klára Sedlo, Lenka Falušiová, Leoš Suchan, Lukáš Miffek, Pavel Šmíd, Petr Bardaševský, Tomáš Honz