O mně a Galerii

Jan Čejka (*1996):

Od dětství se pohybuji ve výtvarném umění. Od devatenácti let se věnuji kurátorské činnosti a v jednadvaceti letech se mi podařilo založit kamennou galerii. Studuji estetiku na FF UK a doposud jsem uspořádal přes pětačtyřicet akcí, ať jde o výstavy, besedy s autory nebo přednášky.

Snažím se být komunikativním a otevřeným galeristou, který „jen nesedí za stolem a nečte si knížku”. Kladu si za cíl uvádět studenty a mladé autory mezi etablované umělce. K mým největším úspěchům patří: výstava Igora Grimmicha v galerii Vltavín (Nirvána, 2019), kolektivní výstava v galerii Arcimboldo (In:Form, 2019) a kolektivní výstava v Galerii Litera (FOCUS, 2018).

Jan Čejka – portfólio

Galerie:

Jan Čejka Gallery je originálně pojatý prostor, který je situován v kulturním kampusu FF UK v centru Prahy. Návštěvu galerie lze tak spojit s mnohými jinými akcemi, ať už jde o rozmanité workshopy, přednášky, koncerty nebo navštívení místní kavárny.

Z důvodu zasazení do akademického prostředí je pro galerii stěžejní dialog. Galerie má tak charakter pokoje, kde se nad uměním setkávají studenti, mladí tvůrci a široká veřejnost společně s etablovanými umělci, teoretiky a sběrateli.

Součástí galerie jsou stáže a pravidelný výstavní program. Při výběru vystavovaných děl, je kladen důraz na jejich bezčasovost, řemeslnost, příběh a sílu prožitku. Zcela se odhalují exkluzivně až na vernisáži, a to včetně podrobné dokumentace, která bohatě rozvíjí recipientovo vnímání.

Dramaturgie, ačkoli je tradiční (malba, socha, grafika), se snaží být pestrá natolik, aby umělcům nabídla co nejvíce svobody k realizacím a zároveň uspokojila nejeden vkus. Ovšem nejvíce prostoru v galerii zaujímá krajina, jakožto dobou prověřený a přesto stále aktuální a obecně srozumitelný žánr.

Galerie zároveň disponuje skromným depozitářem, kterým lze během okamžiku galerii vyplnit. Galerie poté funguje jako salón dokumentující vlivy a přístupy v zejména mladé současné malbě.


e-mail: gallery@jancejka.com
tel. č.: +420 722 945 715

Barbora Masaříková, Igor Grimmich, Ivana Mrázková, Jakub SýkoraKarolína Šulcová, Kateřina Čápová, Klára Sedlo, Lenka Falušiová, Leoš Suchan, Lukáš Miffek, Pavel Šmíd, Petr Bardaševský, Tomáš Honz