Lukáš Miffek

Nejnovější aktivity:

Factory Tour, Art & Event Gallery, Praha – 2018
Singularity, Galerie Černá labuť, Praha – 2018
Factory Tour, Galerie Jihočeské filharmonie, České Budějovice – 2018
Factory Tour, Zámek Žerotín, Valašské Meziříčí – 2018

V případě zájmu o tvorbu autora mě prosím kontaktujte na: gallery@jancejka.com.

O autorovi:

Lukáš Miffek (*1978) je zastáncem pop artu a humoristické malby. Jeho odlehčené figurativní náměty tak vznikají přímo pro potěšení diváka a obsahují celou řadu vtipných metaforických narážek či situací ze života, zejména těch erotických a černohumorných. Jeho tvorbu lze považovat za velmi ilustrativní. Je rovněž velice jemná a autor v ní zaznamenává sebemenší detaily.

Na výstavní scéně se Lukáš Miffek pohybuje již přes 18 let. A to jak sólově, tak i jako člen umělecké skupiny Natvrdlí, kterou společně s ním ještě tvoří Jaroslav Valečka, Karel Jérie a MICL. Lukáš Miffek vystavoval sólově např. v pražské galerii Michal’s Collection – Pozadí a zákulisí (2015) nebo v říčanské galerii Kotelna – Na hromadě (2012) a ostravské Besedě – Tenkej led (2008). Kolektivně pak např. v Galerii European Arts v Praze – Nahé múzy (2017), v trutnovském UFFU – Natvrdlí natvrdo (2015) nebo v Galerii v Golčově tvrzi v Golčově Jeníkově – Zpátky na výsluní (2014). Je také zastoupen ve sbírce Národní galerie a v soukromých sbírkách v Čechách, Holandsku, Německu, Slovensku, Švýcarsku a USA.

Lukáš Miffek studoval na Akademii výtvarných umění v Praze, kde nejdříve navštěvoval školu Antonína Střížka (1999 – 2001) a pak úspěšně dostudoval pod vedením prof. Michaela Rittsteina (2001 – 2005).


e-mail: gallery@jancejka.com
tel. č.: +420 722 945 715

Alena Kožená, Barbora Masaříková, Dalibor David, Igor Grimmich, Ivana Mrázková, Jakub Sýkora, Ján VasilkoKarolína Šulcová, Kateřina Čápová, Klára Sedlo, Lenka Falušiová, Leoš Suchan, Lukáš Miffek, Pavel Šmíd, Petr Bardaševský, Tomáš Honz