Lukáš Miffek

Nejnovější aktivity:

Singularity, Galerie Černá labuť, Praha – 2018
Factory Tour, Galerie Jihočeské filharmonie, České Budějovice – 2018
Factory Tour II, Zámek Žerotín, Valašské Meziříčí – 2018
Natvrdlí naměkko, Galerie Kalasová PEX, Letovice – 2018

poptat cenu Zájem o rozšířenou nabídku

O autorovi:

Lukáš Miffek (*1978) je zastáncem pop artu a humoristické malby. Jeho odlehčené figurativní náměty tak vznikají přímo pro potěšení diváka a obsahují celou řadu vtipných metaforických narážek či situací ze života, zejména těch erotických a černohumorných. Jeho tvorbu lze považovat za velmi ilustrativní. Je velice jemná a autor v ní zaznamenává sebemenší detaily.

Na výstavní scéně se Lukáš Miffek pohybuje již přes 18 let. A to jak sólově, tak i jako člen umělecké skupiny Natvrdlí, kterou společně s ním ještě tvoří Jaroslav Valečka, Karel Jérie a MICL. Lukáš Miffek vystavoval sólově např. v pražské galerii Michal’s Collection – Pozadí a zákulisí (2015) nebo v říčanské galerii Kotelna – Na hromadě (2012) a ostravské Besedě – Tenkej led (2008). Kolektivně pak např. v Galerii European Arts v Praze – Nahé múzy (2017), v trutnovském UFFU – Natvrdlí natvrdo (2015) nebo v Galerii v Golčově tvrzi v Golčově Jeníkově – Zpátky na výsluní (2014). Je také zastoupen ve sbírce Národní galerie a v soukromých sbírkách v Čechách, Holandsku, Německu, Slovensku, Švýcarsku a USA.

Lukáš Miffek studoval na Akademii výtvarných umění v Praze, kde nejdříve navštěvoval školu Antonína Střížka (1999 – 2001) a pak úspěšně dostudoval pod vedením prof. Michaela Rittsteina (2001 – 2005).


 

e-mail: gallery@jancejka.com
tel. č.: +420 722 945 715

Barbora Masaříková, Igor Grimmich, Ivana Mrázková, Jakub SýkoraKarolína Šulcová, Kateřina Čápová, Klára Sedlo, Lenka Falušiová, Leoš Suchan, Lukáš Miffek, Pavel Šmíd, Petr Bardaševský, Tomáš Honz