Leoš Suchan

Nejnovější aktivity:

Old News, Galerie Arcimboldo, Praha – 2018
Barokní kavárna, Dudes & Babies Gallery, Praha – 2018
Leoš Suchan, Galerie Prostor 228, Liberec – 2018
Reality Show, Galerie Arcimboldo, Praha – 2018

V případě zájmu o tvorbu autora mě prosím kontaktujte na: gallery@jancejka.com.

O autorovi:

Leoš Suchan (*1989) je jeden ze současných viditelných realistických malířů. Zaměřuje se na artefakty, které jsou nezbytnou součástí jeho života a sdílí nám je formou, která jim daruje uznání. Obdivujeme tudíž jinak relativně obyčejné věci, kterými jsou např. technologické pomůcky nebo jídlo. Výsledný dojem ze zprostředkovaných děl je o to větší, že Leoš nemaluje dokonale hladkou fotorealistickou technikou, ale naopak se soustředí na plastičnost. V jeho dílech se tak setkáváme s množstvím vrstev a past, které na realističnosti ještě přidávají a kolikrát máme chuť díla vnímat nejen opticky, ale i hapticky.

Leoš Suchan vystavuje aktivně od roku 2009 a ačkoli má za sebou mnoho úspěšných tuzemských výstav, např. Reality Show v pražské galerii Arcimboldo (2018) či Nová vlna v pražské galerii Litera (2015), zúčastnil se i mnoha výstav po Evropě. Dostal se např. mezi 100 nejlepších umělců v rámci soutěže The Columbia Threadneedle Prize, takže byl součástí reprezentativní výstavy v londýnské Mall Galleries (2018) a stejně tak vystavoval v Hernandez Art Gallery v Miláně v rámci úspěchu v soutěži YICCA Art contest 17/18 – International competition for artists . Spolupracoval také s německou Alina Art Gallery, která má pobočky v Leipzigu a Chemnitzu.

Původně studoval u MgA. Petra Kvíčaly (2010 – 2011) na Fakultě výtvarných umění VUT a poté byl přijat na pražskou Akademii výtvarných umění (2011 – 2016). Tam byl součástí ateliérů prof. Zdeňka Berana a prof. Michaela Rittsteina. Oddiplomoval v roce 2016.


e-mail: gallery@jancejka.com
tel. č.: +420 722 945 715

Alena Kožená, Barbora Masaříková, Dalibor David, Igor Grimmich, Ivana Mrázková, Jakub Sýkora, Ján VasilkoKarolína Šulcová, Kateřina Čápová, Klára Sedlo, Lenka Falušiová, Leoš Suchan, Lukáš Miffek, Pavel Šmíd, Petr Bardaševský, Tomáš Honz