Leoš Suchan

Nejnovější aktivity:

Leoš Suchan, Galerie Prostor 228, Liberec – 2018
Reality Show, Galerie Arcimboldo, Praha – 2018
YICCA Art contest 17/18 – International competition for artists, Hernandez Art Gallery, Milán – 2018
Chutě v malbě, Galerie Zbraslav, Praha – 2018

poptat cenu Zájem o rozšířenou nabídku

O autorovi:

Leoš Suchan (*1989) je jeden ze současných viditelných realistických malířů. Zaměřuje se na artefakty, které jsou nezbytnou součástí jeho života a sdílí nám je formou, která jim daruje uznání. Obdivujeme tudíž jinak relativně obyčejné věci, kterými jsou např. technologické pomůcky nebo jídlo. Výsledný dojem ze zprostředkovaných děl je o to větší, že Leoš nemaluje dokonale hladkou fotorealistickou technikou, ale naopak se soustředí na plastičnost. V jeho dílech se tak setkáváme s množstvím vrstev a past, které na realističnosti ještě přidávají a kolikrát máme chuť díla vnímat nejen opticky, ale i hapticky.

Leoš Suchan vystavuje aktivně od roku 2009 a ačkoli má za sebou mnoho úspěšných tuzemských výstav, např. Reality Show v pražské galerii Arcimboldo (2018) či Nová vlna v pražské galerii Litera (2015), zúčasntil se i mnoha výstav po Evropě. Dostal se např. mezi 100 nejlepších umělců v rámci soutěže The Columbia Threadneedle Prize, takže byl součástí reprezentativní výstavy v londýnské Mall Galleries (2018) a stejně tak vystavoval v Hernandez Art Gallery v Miláně v rámci úspěchu v soutěži YICCA Art contest 17/18 – International competition for artists . Dlouhodobě také spolupracuje s německou Alina Art Gallery, která má pobočky v Leipzigu a Chemnitzu.

Původně studoval u MgA. Petra Kvíčali (2010 – 2011) na Fakultě výtvarných umění VUT a poté byl přijat na pražskou Akademii výtvarných umění (2011 – 2016). Tam byl součástí ateliérů prof. Zdeňka Berana a prof. Michaela Rittsteina. Oddiplomoval v roce 2016.


 

e-mail: gallery@jancejka.com
tel. č.: +420 722 945 715

Barbora Masaříková, Igor Grimmich, Ivana Mrázková, Jakub SýkoraKarolína Šulcová, Kateřina Čápová, Klára Sedlo, Lenka Falušiová, Leoš Suchan, Lukáš Miffek, Pavel Šmíd, Petr Bardaševský, Tomáš Honz