Lenka Falušiová

Nejnovější aktivity:

Jen Les, Galerie K, Český Brod, 2018
Lesem Jsem, Důl Michal, Ostrava, 2018
Vizuální mytologie, Oblastní galerie Vysočiny / Galerie Alternativa, Jihlava – 2018
Les Bohémes, Galerie L&C Tirelli, Vevey – 2018

V případě zájmu o tvorbu autorky mě prosím kontaktujte na: gallery@jancejka.com.

O autorce:

Lenka Falušiová (*1988) je osobitá především svými grafikami, ačkoli se na stejné úrovni věnuje kresbě, fotce nebo akvarelu. Skrz všechny vyjmenovaná média se obrací k lesům, kde se zajímá o jejich vnitřní charakter. Za vnitřní vlastnosti lesa můžeme považovat vše obsažené v jakési energii, která z lesa vyzařuje, která oslovuje naše smysly. Je to např. ticho, čistota, klid, mystičnost a autorka toto vše vyobrazuje zejména členitými průhledy větvovím a hrou světel.

Lenka Falušiová vystavuje od roku 2013 a absolvovala již přes 60 výstav. Je také členkou ve sdružení českých grafiků Hollar a pravidelně s nimi vystavuje. Stalo se tak např. v rámci výstavy Hollar dnes v Obecním domě (2017). Účastní se také pravidelně festivalu Grafika roku, kde v roce 2015 vyhrála hlavní cenu ve studentské kategorii nebo opakovaně prezentuje díla na výstavách v galerii Klatovy-Klenová, kde je zastoupena i ve sbírce. Další její díla najdeme např. ve sbírkách Městské knihovny v Praze, Východočeské galerie v Pardubicích a těch soukromých z České republiky, Slovenska, Švýcarska a Španělska. Nadále vystavovala např. na In Der Stille ve Švýcarsko-české galerii Go Green Art (2017), nebo na Die Landschaft s podtitulem Des Böhmerwalds v českém centru v Mnichově (2017). Mezi další výstavy pak spadá např. Duch Místa v galerii Jiřího Jílka v Šumperku (2015) nebo Jeli tma klidná, pohne se jas v galerii K.art.on v již zaniklých Karlin Studios (2015).

V letech 2012 až 2017 studovala Lenka Falušiová na pražské Akademii výtvarných umění, přičemž prošla školou prof. Jiřího Lindovského (2012 – 2016) a školou doc. Dalibora Smutného (2017), u kterého úspěšně oddiplomovala.


e-mail: gallery@jancejka.com
tel. č.: +420 722 945 715

Alena Kožená, Barbora Masaříková, Dalibor David, Igor Grimmich, Ivana Mrázková, Jakub Sýkora, Ján VasilkoKarolína Šulcová, Kateřina Čápová, Klára Sedlo, Lenka Falušiová, Leoš Suchan, Lukáš Miffek, Pavel Šmíd, Petr Bardaševský, Tomáš Honz