Lenka Falušiová

Nejnovější aktivity:

Fresh! …essays on Nature, Galerie Kuchling, Berlin (Německo) – 2020
Sanctuary, centrum Sluňákov, Horká nad Moravou – 2020
Hluboko v lese, Galerie Františka Drtikola, Příbram – 2020
Tichá přítomnost, Lašské muzeum, Kopřivnice – 2020

Grafiky velké:

Grafiky malé:

V případě zájmu o tvorbu autorky mě prosím kontaktujte na: gallery@jancejka.com.

O autorce:

Lenka Falušiová (*1988) je osobitá především svými grafikami, ačkoli se na stejné úrovni věnuje kresbě, fotce nebo akvarelu. Skrz všechny vyjmenovaná média se obrací k lesům, kde se zajímá o jejich vnitřní charakter. Za vnitřní vlastnosti lesa můžeme považovat vše obsažené v jakési energii, která z lesa vyzařuje, která oslovuje naše smysly. Je to např. ticho, čistota, klid, mystičnost a autorka toto vše vyobrazuje zejména členitými průhledy větvovím a hrou světel.

Lenka Falušiová vystavuje od roku 2013 a absolvovala již přes 70 výstav. Je také členkou ve sdružení českých grafiků Hollar a pravidelně s nimi vystavuje. Stalo se tak např. v rámci výstavy Hollar dnes v Obecním domě (2017). Účastní se také pravidelně festivalu Grafika roku, kde v roce 2015 vyhrála hlavní cenu ve studentské kategorii nebo opakovaně prezentuje díla na výstavách v galerii Klatovy-Klenová, kde je zastoupena i ve sbírce. Další její díla najdeme např. ve sbírkách Městské knihovny v Praze, Východočeské galerie v Pardubicích a těch soukromých z České republiky, Slovenska, Švýcarska a Španělska. Nadále vystavovala např. na In Der Stille ve Švýcarsko-české galerii Go Green Art (2017), nebo na Die Landschaft s podtitulem Des Böhmerwalds v českém centru v Mnichově (2017). Mezi další výstavy pak spadá např. Duch Místa v galerii Jiřího Jílka v Šumperku (2015) nebo Jeli tma klidná, pohne se jas v galerii K.art.on v již zaniklých Karlin Studios (2015).

V letech 2012 až 2017 studovala Lenka Falušiová na pražské Akademii výtvarných umění, přičemž prošla školou prof. Jiřího Lindovského (2012 – 2016) a školou doc. Dalibora Smutného (2017), u kterého úspěšně oddiplomovala.


e-mail: gallery@jancejka.com
tel. č.: +420 722 945 715

Pavel Dušek, Lenka Falušiová, Igor Grimmich, Eva Hérová, Tomáš Honz, Vojtěch Hrubant, Matěj Lipavský, Barbora Masaříková, Eva Vápenková, Alena Vršanská, Tomáš Žemla