Lenka Falušiová

Nejnovější aktivity:

Vizuální mytologie, Oblastní galerie Vysočiny / Galerie Alternativa, Jihlava – 2018
Les Bohémes, Galerie L&C Tirelli, Vevey – 2018
Výstava ke 101. výročí založení Sdružení českých umělců grafiků, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice – 2018
Rozbřesk – Současná krajinomalba, Východočeská galerie v Pardubicích, Pardubice – 2018

 

poptat cenu Zájem o rozšířenou nabídku

O autorce:

Lenka Falušiová (*1988) je osobitá především svými grafikami, ačkoli se na stejné úrovni věnuje kresbě, fotce nebo akvarelu. Skrz všechny vyjmenovaná média se obrací k lesům, kde se zajímá o jejich vnitřní charakter. Za vnitřní vlastnosti lesa můžeme považovat vše obsažené v jakési energii, která z lesa vyzařuje, která oslovuje naše smysly. Je to např. ticho, čistota, klid, mystičnost a autorka toto vše vyobrazuje zejména členitými průhledy větvovím a hrou světel.

Lenka Falušiová vystavuje od roku 2013 a absolvovala již přes 60 výstav. Je také členkou ve sdružení českých grafiků Hollar a pravidelně s nimi vystavuje. Stalo se tak např. v rámci výstavy Hollar dnes v Obecním domě (2017). Účastní se také pravidelně festivalu Grafika roku, kde v roce 2015 vyhrála hlavní cenu ve studentské kategorii nebo opakovaně prezentuje díla na výstavách v galerii Klatovy-Klenová, kde je zastoupena i ve sbírce. Další její díla najdeme např. ve sbírkách Městské knihovny v Praze, Východočeské galerie v Pardubicích a těch soukromých z České republiky, Slovenska, Švýcarska a Španělska. Nadále vystavovala např. na In Der Stille ve Švýcarsko-české galerii Go Green Art (2017), nebo na Die Landschaft s podtitulem Des Böhmerwalds v českém centru v Mnichově (2017). Mezi další výstavy pak spadá např. Duch Místa v galerii Jiřího Jílka v Šumperku (2015) nebo Jeli tma klidná, pohne se jas v galerii K.art.on v již zaniklých Karlin Studios (2015).

V letech 2012 až 2017 studovala Lenka Falušiová na pražské Akademii výtvarných umění, přičemž prošla školou prof. Jiřího Lindovského (2012 – 2016) a školou doc. Dalibora Smutného (2017), u kterého úspěšně oddiplomovala.


 

e-mail: gallery@jancejka.com
tel. č.: +420 722 945 715

Barbora Masaříková, Igor Grimmich, Ivana Mrázková, Jakub SýkoraKarolína Šulcová, Kateřina Čápová, Klára Sedlo, Lenka Falušiová, Leoš Suchan, Lukáš Miffek, Pavel Šmíd, Petr Bardaševský, Tomáš Honz