Ivana Mrázková

Nejnovější aktivity:

Putování krajinou, Ministerstvo zemědělství, Praha – 2019
Krajina, JazyGo Gallery, Praha – 2018
Členská výstava S. V. U. Mánes, Galerie Špejchar, Chomutov
 – 2018
Tam a zpět, Galerie Thambos, Plzeň – 2018

V případě zájmu o tvorbu autorky mě prosím kontaktujte na: gallery@jancejka.com.

O autorce:

Ivana Mrázková (*1995) je představitelkou současné krajinomalby a dlouhodobě se soustředí na zobrazení autonomní přírody, přírody bez přidaných figurálních nebo kulturních prvků. Pracuje jak v plenéru, tak v ateliéru a charakterizuje ji zejména výjimečná schopnost předat diváku charakter zobrazeného místa. Aktuálně se soustředí nejen na tuzemskou, ale i zahraniční krajinu.

Ivana Mrázková aktivně vystavuje od roku 2015, přičemž na kontě má aktuálně přes deset, zejména kolektivních, výstav. Svá díla prezentovala např. ve Východočeské galerii města Pardubic v rámci výstavy Rozbřesk – Současná krajinomalba (2018) prezentující současné mladé krajinomalíře. Jakožto členka spolku Mánes prezentovala svá díla nadále i v galerii Diamant (2018) a její práce byly rovněž k vidění na jedné z nejúspěšnějších výstav roku 2017 – Světlo v obraze: český impresionismus. Několik svých obrazů představila také na kolektivní výstavě ATRIBUT v galerii HYB4 (2017) anebo v rámci události Krajina 2017 v Nové Galerii. Jednou z prvních výstav během jejích akademických studií byl Opening Season #159 v Petrohradská kolektiv (2015).

V současné době studuje na pražské Akademii výtvarných umění, kam byla přijata v roce 2014. Během studia se stihla seznámit již se školou Prof. Michaela Rittsteina (2014 – 2017), absolvovala stáž u prof. Martina Mainera (2018) a aktuálně je v ateliéru pod vedením Josefa Bolfa.


e-mail: gallery@jancejka.com
tel. č.: +420 722 945 715

Alena Kožená, Barbora Masaříková, Dalibor David, Igor Grimmich, Ivana Mrázková, Jakub Sýkora, Ján VasilkoKarolína Šulcová, Kateřina Čápová, Klára Sedlo, Lenka Falušiová, Leoš Suchan, Lukáš Miffek, Pavel Šmíd, Petr Bardaševský, Tomáš Honz